Skip to Main Content
   
               

Kariyer Fuarı 2022

Koç Üniversitesi Suna Kıraç Kütüphanesi tarafından 58. Kütüphane Haftası'nda yapılması planlanan "Kariyer Fuarı 2022" etkinliğine ilişkin konu rehberidir. Rehberde, etkinliğe dair tüm ayrıntılar bulunmaktadır.

Sık Sorulan Sorular

  • Kariyer Fuarı nedir?

Kariyer Fuarı, 58. Kütüphane Haftası kapsamında, Koç Üniversitesi Suna Kıraç Kütüphanesi tarafından düzenlenen Türkiye’deki tüm Bilgi ve Belge Yönetimi öğrencilerine ve mesleğe yeni adım atmış meslektaşlarımıza yönelik bir etkinliktir.

Bilgi ve Belge Yönetimi lisans diploması ile hayata atılan bir gencin takip edebileceği birbirinden farklı 20 kariyer seçeneğine mensup alanında uzman 20 konuşmacının yer alacağı program, Zoom aracılığıyla gerçekleştirilecektir.

  • Katılımcılarda aranan şartlar nelerdir?

Bilgi ve Belge Yönetimi öğrencisi olmak ya da bu bölümden mezun olup meslek hayatında 1 - 3 seneyi doldurmuş olmak

  • Kayıt formunu doldurmak zorunlu mu ?

Evet, etkinlik için kayıt zorunluluğu bulunmaktadır ve her oturum için sınırlı bir kontenjan bulunmaktadır. Kayıt olmak için lütfen buraya tıklayınız.

  • Kayıt olduğum oturum/oturumlar dışında başka bir oturuma katılabilir miyim?

Hayır, maalesef yalnızca kayıt olduğunuz oturumlara katılım sağlayabilirsiniz.

  • İlk tercihime yerleşemezsem sistem nasıl işliyor?

Kariyer Fuarı 2022 etkinliğinde katılım sınırlı sayıdadır. Bu sebeple, seçtiğiniz ilk tercihin dolması durumunda sizi 2. tercihinize yönlendireceğiz. Aynı durum burada da yaşanırsa, 3. tercihinize katılım sağlayacaksınız. Katılmak istediğiniz oturumları, öncelik sırasına göre 1. 2. ve 3. tercih olacak şekilde belirtmeniz gerekmektedir. Oturum kontenjanları, etkinliğe kayıt olma sırasına göre belirlenecektir. Öncelikli olarak tercih edilen konuşmanın kontenjanının dolması durumunda 2. veya 3. tercihinize yönlendirilebilirsiniz. Kayıt formunu doldurduktan sonra size nihai kaydınız ve toplantı linklerini e posta aracılığıyla iletilecektir.

  • Konuşmacılar hakkında nasıl bilgi edinebilirim?

Konuşmacıların uzman oldukları alanlar ve kısa özgeçmişlerine buradan ulaşabilirsiniz.

  • Kaç oturum seçebilirim?

Etkinliğimiz Tuna Dağlı'nın açılış konuşmasıyla başlayacaktır, bu konuşma bütün katılımcılarımız içindir. Konuşmanın ardından oturumlarla devam eden programda toplam 4 oturum, her bir oturumda ise 5 konuşmacı bulunuyor. Bu 4 oturumdan birer konuşmaya katılabilir, toplamda 5 konuşmacıyı dinleyebilirsiniz.

  • Katılım belgesini tüm katılımcılara veriyor musunuz?

4 oturumun hepsinden birer konuşmaya katılmanız durumunda tarafınıza “Katılım Sertifikası” verilecektir.