Skip to Main Content
It looks like you're using Internet Explorer 11 or older. This website works best with modern browsers such as the latest versions of Chrome, Firefox, Safari, and Edge. If you continue with this browser, you may see unexpected results.

Job Shadowing (1 günlük staj!)

Bu rehber ile Koç Üniversitesi Suna Kıraç Kütüphanesi Job Shadowing Programı hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir ve başvuru işlemlerinizi yapabilirsiniz. Program Kütüphane haftası kapsamında, 29 Mart 2019 tarihinde yapılacaktır.

Hakkında

Job Shadowing Nedir?

Job Shadowing, (Mesleki gölge / Çıraklık / Staj / İş gölgeliği) deneyimli bir çalışanı işinin başında izleme ve gözlemleme imkanı veren bir iş eğitimi türüdür. Bu kapsamda öğrenciler, çalışanlar, stajyerler ya da alanı dışında bir işi tanımayı isteyen kişiler için Job shadowing oldukça uygundur. Gölge olan kişi, izlediği kişinin her gün neler yaptığına dair kapsamlı bilgi elde etme fırsatı yakalar.

Sağlık Bakanlığı ve YÖK’ten gelen koronavirüs(covıd-19) ile ilgili uyarılar gereği, Koç Üniversitesi’nin tedbir amacıyla almış olduğu kararla 1 Nisan 2020 tarihinde Suna Kıraç Kütüphanesi olarak gerçekleştirmeyi planladığımız "Job Shadowing" etkinliğini iptal edilmiştir.