Skip to main content
It looks like you're using Internet Explorer 11 or older. This website works best with modern browsers such as the latest versions of Chrome, Firefox, Safari, and Edge. If you continue with this browser, you may see unexpected results.
logo

COVID-19 update: All Koç University Libraries are closed until further notice. During this time, library services are Online Only!

We are ready to HELP – Find answers to your questions – Look for the updated Circulation Policy!

NIT Tanıtım Rehberi

Bu rehberde Hollanda Araştırma Enstitüsü (NIT) hakkında detaylı bilgiler bulabilirsiniz.

Branch Librarian

You may ask your questions via Askalibrarian to our Reference Team

Contact:
Hollanda Araştırma Enstitüsü Kütüphanesi

İstiklal Caddesi No: 181 Merkez Han 34433 Beyoğlu P.O.B. 260 İstanbul, Turkey

T +90 212 245 7428

F +90 212 251 38 46

BiblioPera

BiblioPera: Beyoğlu Araştırma Merkezleri Ağı, İstanbul Beyoğlu'nda 9 uluslararası araştırma merkezinin işbirliği projesidir. Kütüphane toplu kataloğunun omuzlarında yükselen BiblioPera, araştırma merkezi kütüphanelerinin çok dilli koleksiyonlarını bir araya getirir ve Sosyal Bilimler, Sanat ve Beşeri Bilimlerde araştırma ve etkinlikler için yeni bir işbirliği platformu yaratır. İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen ve Koç Üniversitesi Suna Kıraç Kütüphanesi tarafından yürütülen, İstanbul Araştırmaları Enstitüsü, Koç Üniversitesi Anadolu Medeniyetleri Araştırma Merkezi, SALT Araştırma, Alman Arkeoloji Enstitüsü, Hollanda Araştırma Enstitüsü, Fransız Anadolu Araştırmaları Enstitüsü, Orient-Institut Istanbul, İsveç Araştırma Enstitüsü ve Yunanistan Başkonsolosluğu Sismanoglio Megaro’nun ortaklığında geliştirilen BiblioPera’nın misyonu, Türkiye üzerine tarih, arkeoloji ve sosyal bilim alanlarındaki araştırmaları teşvik etmek ve Beyoğlu’na yeni bir araştırma kimliği kazandırmaktır. BiblioPera ayrıca araştırmacılar, araştırma merkezi çalışanları ve kütüphaneciler için fikir ve tecrübelerini paylaşabilecekleri, bilimsel ve kültürel üretim süreçlerinde işbirliği geliştirebilecekleri sanal bir platform sunmayı amaçlar. 

BiblioPera kataloguna ulaşarak, arama yapabilmek için lütfen buraya tıklayanız.