Skip to main content

SKL e-Dergi: Hoşgeldiniz!

Bahar - 2012

Editör'den

Merhaba,

Bültenimizin 2012 yılındaki ilk sayısı ile tekrar birlikteyiz.  Bu sayımızda, önceki sayılarımızda olduğu gibi, Kütüphane’ye ilişkin en güncel duyuruları bulabileceksiniz. Ayrıca yine ilginizi çekebileceğini düşündüğümüz çeşitli konularda yazılar da bu sayımızda olacak.

Bu yıl, Kütüphanemiz için oldukça hareketli başladı. Yılın ilk önemli olayı, yeni abone olduğumuz arama motorumuz ve onun için düzenlediğimiz isim bulma yarışmamızdı.  Bu sayımızda yeni arama motorumuz inKUire hakkında detaylı bilgiyi ve düzenlemiş olduğumuz yarışma sürecini içeren bir yazıyı okuyabileceksiniz.

Kütüphane olarak bu yıl başlattığımız ve önümüzdeki seneler de sürdürmeyi planladığımız Kütüphane Seminerleri bu sayımızda ele aldığımız bir başka konudur. Birçok konu alanına yönelik olarak gerçekleştirdiğimiz seminerlerimiz ile ilgili yazıyı mutlaka okumanızı tavsiye ediyoruz.

Geçen yıl olduğu gibi, bu yıl da bir arkadaşımız yurt dışına çıkma ve bir kütüphaneyi ziyaret etme şansını yakaladı. Münih’e gitme fırsatını yakalayan Çiğdem Yıldırım tecrübelerini ve izlenimlerini bu sayımızda bizlerle paylaşacak.

Bu sayının tüm içeriğini incelemek  için “Kısa Kısa” sekmesini incelemeyi unutmayın.   

Bizlere her konudaki görüşünüzü lütfen “Marko Paşa” sekmesini kullanarak yazın.  Fikirleriniz bizim için önemlidir.

İyi okumalar!

Mithat Zencir 

Referans Kütüphanecisi - İşletme ve Ekonomi Koleksiyonu