Skip to main content

Library Instructions: UNIV 101

UNIV 101 İyi Hukukçu İyi Araştırmacı, K. Yeşiltaş

UNIV 101 İyi Hukukçu İyi Araştırmacı, K. Yeşiltaş

Hukuk mesleği, bilgi düzeyi yüksek, rekabetçi, araştırma ve sentez yapma becerisi gelişmiş bireylerin mücadele ettiği bir alandır. Bu mücadeleye hazırlanmak öncelikle iyi bir eğitim almakla başlar. Bu eğitim sırasında hukukçu adayı kendini farklı alanlarda ne kadar iyi geliştirirse mezun olduğunda özgüveni ve başarı oranı o kadar yüksek olur. Kütüphane olarak bir hukukçunun her zaman başvuracağı; Mevzuat, İçtihat ve Doktrin olarak adlandırılan ve her biri farklı değişkenler barındıran kaynaklara sahibiz. İşte bu kaynakları anlamak ve etkin bir şekilde kullanmanız için bir eğitim düzenledik. Hukuk kütüphaneciniz hem Üniversite hem de Avukatlık Bürosu tecrübelerini harmanlayarak oluşturduğu birikimlerini sizlerle paylaşmak için sizi bu eğitimlere davet ediyor. Hukukta silahların eşitliği kaidesi vardır. Ancak bu silahların en önemlilerinden olan bilgiye hükmetme beceri düzeyiniz sizin farkınızı ortaya koyacaktır.

UNIV 101 ASIU 104: Sanat ve Tasarım konusundaki Kütüphane Kaynakları ve Etkin Araştırma Yöntemleri

UNIV 101 ASIU 104: Sanat ve Tasarım konusundaki Kütüphane Kaynakları ve Etkin Araştırma Yöntemleri

Kütüphanede konunuzla ilgili kaynakları bulmakta zorlanıyor musunuz? Ya da nereden başlayacağınızı mı bilemiyorsunuz? Öyleyse sizi, uzman referans kütüphanecileri tarafından hazırlanan, kaynakların ve arama yöntemlerinin gözden geçirileceği bu eğitime davet ediyoruz.

Eğitimin sonunda kütüphanenin bu dönem satın aldığı, tüm kaynaklara tek bir noktadan hızlı erişim sağlayan arama motoru Summon’un kullanımının yanı sıra, kütüphanede bulunan Sanat ve Tasarım alanındaki basılı ve elektronik danışma kaynaklarını, dergi, makale, disiplinler arası veritabanları ve açık erişim kaynakları tanıyacak ve etkin arama yöntemleri konusunda bilgi sahibi olduktan sonra araştırmalarınızı daha verimli sürdürebileceksiniz.